ANKARA İÇİN 2024 YILLI EV BOYAMA MALİYETİ.

ANKARA İÇİN 2024 YILLI EV BOYAMA MALİYETİ.

Hiçbir şey bir evi yeniden  boyamak kadar canlandıramaz. Yani evinizi yenilemek ve bir boyama işine girmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Peki bir ev boyamanın maliyeti ne kadar ? Bir evin içini boyamanın ortalama maliyeti 100 metrekarelik bir ev için 7.500 Türk Lirası dır , ancak bu değişen etkenler ile birlikle 6000 ila 15. 000 Türk arasında değişebilir .

Kendi evinizi boyarsanız iç boyama maliyetleri 3000 TL kadar düşük olabilir veya aşırı durumlarda, profesyonelce boyanmış, 100 metrekarelik bir ev için döşeme, kalıplama ve diğer kapsamlı işlerle birlikte 6 bin ile 15 Bin tl arsında değişebilir . Bu maliyet evinizin büyüklüğüne, kullanılan malzemelere ve diğer birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Evinizin içini kendiniz boyarsanız işçilikten tasarruf edeceğinizi, ancak muhtemelen profesyonel bir boya ustası kadar iyi görünmeyeceğini belirtmekte fayda var.

2023 Ev Boyama Fiyatlarına Göre 2024 Yıllı Maliyet açısından daha yüksek miktarda ödeme yapmanız gerekecek.

Gerek işçilik, gerekse malzeme fiyatları 2024 yıllında 2023 yılına göre daha yüksek olacaktır.

Bu Nedenle Bir evin boya maliyetini net olarak şimdiden vermek doğru değildir genelikle belli bir aralıkta verilebilir. Aşağıdaki tabloda verilen fiyatlar ortalama fiyatlar olmakla beraber değişkenlik gösterebilir.

 

EV TÜRÜ             METREKARE            FİYAT ARALIĞI

1+1 ve 0+1            40-60 m2                   4000-5000

2+1                         80 m2 ye kadar        5500-7000

3+1                        110 m2 ye kadar      7500-9000

3+1 ve 3.5+1        140 m2 ye kadar       8000- 11000

4+1                       160 m2 ye kadar        10000-15000

Diğer                    170 ve üstü                 Fiyat Alınız.

 

Yukarıdaki Listedeki Ev boyama Maliyeti ortalama fiyat içindir, önceki Boya rengine, Astar uygulanması, Alçı çekilmesi, tamirat gerekliliği, boya renk açma, birden fazla renk kullanımı gibi etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. liste Kaliteli silinebilir malzeme baz alınarak yapılmıştır.

 

Boya Türüne Göre

Başarılı bir uygulama için eviniz için doğru boyayı seçmek çok önemlidir. Bu nedenle boya türlerini ve farklılıklarını anlamak, duvarlarınız için doğru olanı seçmenize yardımcı olabilir. Farklı boya türlerinin farklı oranlarda kuruması ve farklı kaplama oranlarına ve fiziksel özelliklere sahip olmasının yanı sıra bu faktörler boyna maliyetini de etkileyebilir.

Farklı maliyetlerde çok sayıda farklı türde iç mekan boyası vardır , bu nedenle hangi türe ihtiyacınız olduğunu bilmek önemlidir.

  • Örneğin, astar boyaların kutu başına maliyeti 2000 tldir , bu da boyamadan önce duvarlarınızı hazırlamanıza yardımcı olacaktır.
  • En ucuz boya türü, galon başına 600 tlye kadar düşük bir maliyete sahip olabilen plastik düz veya mat boyadır . Düz veya mat boyanın parlaklığı yoktur ve çok dayanıklı değildir.

 

  • Silinebilir ve saten boyaların maliyeti daha yüksektir ancak temizlenmesi daha kolaydır. Bu kaliteli  boya türleri daha yüksek bir parlaklık seviyesine sahiptir ve daha dayanıklıdır, ancak aynı zamanda galon başına ortalama 1500 ila 2000 tl arasıdır.

Tavanlar ve Duvarlar

Boya, alanınıza anında bir görünüm kazandırabilir ancak aynı zamanda odanın benzersiz özelliklerine bağlı olarak maliyetli bir çaba haline de gelebilir. Örneğin, duvarları boyamanın maliyeti nispeten basit olabilir, ancak duvarlarınızın boyamadan önce duvar kağıdını çıkarmak, delikleri kapatmak veya çatlakları onarmak gibi ekstra hazırlıklara ihtiyacı varsa, bunun ek bir ücret olmasını bekleyebilirsiniz. Örneğin, duvar kağıdını kaldırmak maliyetli olabilir. Oda başına ortalama 1000 tldir .

 

Boyacılarınızın yapılacaklar listesine tavanınızı boyamayı da ekliyorsanız, genel maliyetiniz artacaktır. . Bununla birlikte, tavanın boyanması, ne kadar metrekarenin kaplanması gerektiğine bağlı olarak büyük bir proje veya küçük bir proje olabilir. Örneğin, 3+1 Dairenin tavan boyanması 1500 tl olabilir , ancak ev ne kadar büyükse ve tavanlar ne kadar yüksekse boya maliyeti de o kadar yüksek olur. Ayrıca, duvarlarınıza  şekilde, tavanınız , zımparalama veya tamirat gibi ek hazırlık çalışmaları gerektiriyorsa, boyama fiyatının artmasını bekleyebilirsiniz.

 

Dolaplar, Kapılar ve Döşemeler

Dolapları, kapıları ve kaplamaları boyamanın maliyeti, ev boyutu, boya kalitesi ve kullanılan malzemeler gibi birkaç faktöre bağlı olarak değişebilir.

  • Dolaplar: Dolaplarınızı boyama tahmini, işçilik, malzemeler (astar, boya vb.) ve gerekli yüzey hazırlığı dahil olmak üzere 3000-5000  TürkLirası  arasında değişir.
  • Kapılar: İç kapılarınızı boyama tahmini, işçilik ve malzeme dahil 6000-8000 tl arasında değişmektedir. Bu tahminde standart boyutlu kapılar ve tek renkli boya işi varsayılmaktadır.
  • Döşemeler: Her ne kadar boyanmasını önermesekte Evinizin döşemesini boyama tahmini, döşeme tipinin karmaşıklığına (süpürgelikler, lambri veya taç kalıplama) ve gerekli kat sayısına bağlı olarak doğrusal ayak başına 7000-9000 tl arasında değişir.

KENDİNİZ BOYAMA İSTERSENİZ

İç mekan boyama projenizde paradan tasarruf etmek istiyorsanız bu görevi kendiniz üstlenmeyi düşünebilirsiniz. Boya ve ekipman da dahil olmak üzere tüm malzemeler için yaklaşık 2500 – 3500 tl arası bütçe . Evinizin içini boyamak işin boyutuna ve uzmanlığınıza bağlı olarak  birkaç güne kadar sürebilir. Daha önce hiç geniş bir alanı boyamadıysanız, bir süre öğrenme becerinize göre değişecektir.

Eğer zamanınız yoksa bizimle iletişime geçerseniz sizin için boyarız

HEMEN ARAYIN

05365803391

Bu yazımızda Ankara için 2024 Yıllı ortalama ev boyama Maliyetini yazdık, unutmayın 2024 Yıllı ev boyama Maliyeti sabit olmamakla beraber fiyat değişkenliği gösterir, 2024 yıllında ev boyama Maliyeti ne kadar gibi sorularınıza cevap bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ergün Dekorasyon Olarak Ankara Genelinde Ev boyama hizmeti vermekteyiz.

 

Post Tags :

Bir yanıt yazın