Ev Tadilatı Projenize Nasıl Başlayabilirsiniz ?

couple working on home remodeling plans 261015401 1 Ergün Dekorasyon

Ev Tadilatı Projenize Nasıl Başlayabilirsiniz? Birçok ev sahibi için, her şey yeni bir ev satın aldıklarında iyi hissetmeye başlar. Konumu, arsa büyüklüğünü, çevredeki ağaçları, yakındaki okulları, hatta komşularını bile sevebilirler. Ama zaman geçtikçe, birçok kişi içinde bulundukları evin artık onların ihtiyaçlarını karşılaşmadığını düşünüyorlar. Belki de bu, büyüyen bir aile ya da onlarla yaşayan geniş bir aile yüzündendir. Ayrıca, evin eskiyen malzemelerinden veya daha yeni bir görünüm ve his arzusundan da kaynaklanabilir.

Durum ne olursa olsun, ev tadilatı seçeneği yukarıda listelenen nedenlerden (konum, okullar, çevre , komşular) ve daha fazlası için çok caziptir. Ancak bir tadilat projesine başlamak korkutucu olabilir.

Tadilat projenize yeniden başlamak için bazı ipuçları ile size yardım etmek için buradayız :

couple working on home remodeling plans 261015401 1 Ergün Dekorasyon

Hayal Edin

Bir tadilat projesi hakkında düşünmeye yeni başladığınızda, hayal kurmak önemli ve ilk adımdır. Tekrar Seçiminiz olsaydı, hayalinizdeki ev ne olurdu? Bu önemlidir, çünkü hayallerinizi gerçekçi bir şeye dayatmanız gerektiğinden, bu adım en çok istediğiniz şeyle sonuçlanmanıza yardımcı olabilir.

Belki de büyük bir özel çelik kapı ile güzel bir girişe girmeyi hayal edersiniz. Ya da belki de büyük bir tezgaha sahip olan bir mutfak listenizde yer alabilir. Belki de gerçekten salonunuzdaki duvar boyasından sıkılıp duvar kağıdı yaptırmak veya yeniden boyatmak istiyorum diyebilirsiniz. Eviniz hakkında hayal her neyse, buraya yazmak için fırsat var.

FB IMG 1625214382472 Ergün Dekorasyon

Fikir Edinin

Modern dünyada ev yenileme fikirleri almak için kaynak sıkıntısı yoktur. Biraz fikir ister misin? Yerel ev geliştirme mağazasına bir gezi yapın. Daha fazla seçim ister misiniz? Online etrafına bak. Ne istediğinizi kafanızda canlandırmanıza yardımcı olacak bitmiş modellerin resimlerini ister misiniz? Pinterest veya Houzz’a göz atın. Bu kadar çok ilham kaynağıyla, orada ne olduğuna bakarak yanlış gidemezsiniz.

İstek Ve İhtiyaçları Belirleme

İsteklerinizi belirlemek ve ihtiyacınız olanla karşılaştırmak önemli bir adımdır. Bütçeleme bölümüne geldiğinizde, listenizdeki her öğenin bu özel tadilatta tam olarak istediğiniz gibi olmayacağını görebilirsiniz. Bir liste yapmak istiyor ve ne istediğin ile sona ermeyecek anlamına gelmez , ama en çok ihtiyacın olan şeyi kaçırmayacaksınız demektir.

Örneğin, aile üyeleri arasındaki sürekli çarpışmalar nedeniyle kesinlikle daha büyük bir mutfağa ihtiyacınız var mı? Bütçenize bağlı olarak daha küçük, daha lüks bir mutfak veya daha az özelliğe sahip daha büyük bir mutfak arasında seçim yapmanız gerekebilir.

Bir ihtiyacın ne olduğunu bulmak önemli bir adımdır ve yaratıcı olmayı unutmayın – belirli bir özellikten vazgeçmek yerine, daha düşük bir maliyetle dahil edilip edilemeyeceğini veya yolun sonunda eklenip eklenemeyeceğini anlamaya çalışın.

 

Bütçeyi hesaplayın

Tadilat bütçesine bakmak göz korkutucu görünebilir ve genellikle eğlenceli kısım olarak kabul edilmez. Sağlıklı bir bütçe içinde kalmanın size vereceği gönül rahatlığının yanı sıra, hayallerinizi, isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı daha iyi bir perspektife kanalize etmenize de gerçekten yardımcı olacaktır. Neleri karşılayabileceğinizi düşünürken, önce mali danışmanınızla genel bir hane bütçesi hakkında konuşmanız bile yardımcı olabilir. Oynamak için çok paranız varsa, iyi bir yatırım yaptığınızı bilmeniz için tadilatınızda bazı parametreler belirlemek yine de önemlidir.

 

Bir ev tadilat yüklenicisi ile konuşun

Bir sonraki adım, harekete geçmek ve yeniden modelleme sürecini başlatmaktır. İşi yapmak için güvenilir ve güvenilir bir ev tadilat yüklenicisi isteyeceksiniz. Yükleniciniz, tadilatınızı bütçe dahilinde nasıl gerçekleştireceğinizi anlamanıza yardımcı olabilir. Evinizdeki Uzmanlar’da, zamanında ve bütçeyi aşmamak konusunda uzmanız. Tadilatınızı başlatmak için bugün bizi arayın veya çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin!

yorum

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir