Daire Boyama Maliyeti Hesaplama

Daire boyama Maliyeti hesaplama aracı.

Daire Boyama Maliyeti hesaplama aracı, Müşterilerimize, daire boyama fiyatı için ortalaması bir fikir vermek amacıyla kuruldu. Daire Boyama Maliyeti Hesaplama ortalama bir fiyat çıkarır kesin fiyatlar için Bizi arayın.

0.00

Daire Boyama Maliyeti Hesaplama Fiyatlar Boya kalitesine göre farklılık gösterebilir. DAİRE BOYAMA MALİYETİ HESAPLAMA aracı üst segment boya markaları (Marshall, Dyo filli boya) baz alınarak fiyat çıkarır.

Bir odayı veya tüm evi boyamanın maliyetini hesaplayın. Mevcut veya yeni bir inşaat evindeki tüm odaları profesyonelce boyamak için anında fiyat teklifleri alın.

 

 

images 11 Ergün Dekorasyon
Daire boyama Maliyeti Hesaplama

Daire Boyama maliyeti hesaplama tahminleri şunları içerir: duvar rütüşlarının yapılması, tavanlar için 2 kat yeni boya, duvarların 2 kat boyanması,kapıların boyanması ve eşyalı-eşyasız. Tahmini maliyet, işçilik ve malzemeleri içerir.

Evinizin içini boyamaya hazırsanız, ÜCRETSİZ TAHMİNLER için yerel boyama Ustalarımızla iletişime geçin !

Daire Boyama Maliyeti Hesaplama

Ortalama Boyama Maliyeti

120 metrekarelik bir evi boyamanın ortalama maliyeti 2800 ile 3200₺ arasındadır . Aynı büyüklükte 2 katlı bir evin maliyeti yaklaşık 30004000₺ olacaktır.

Tek 1Oda fiyatı malzeme dahil 700 ila 1000 Türk lirası arasındadır. Bu fiyatlar, hazırlık işi miktarına, duvar onarımına ve yerel müteahhit işçi ücretlerine bağlı olarak değişebilir.

Her biri yaklaşık 30 (toplam 60 metre kare ) olan 2 odanın boyanması 1.200-1.500 ₺’ye mal oluyor.

Boyama Maliyetini Arttıran Faktörler

Tipik olarak boyama odaları için fiyatlar tavan yüksekliğine dayanmaktadır. Tavanlarınız daha yüksekse, toplam fiyata  yaklaşık %9 eklemelisiniz.

Boya uzmanları, tüm duvarlara 2 kat açık renkli boya ve tüm standart tavanlara 12kat uygulandığını varsayarak size tahminler verir. Farklı bir şey istiyorsanız, ekstra ödeme yapmayı bekleyin.

Mobilyaları taşımak veya kaplamak, kalıpları boyamak, alçıpan ve dış duvar hasarlarını onarmak veya kapıları/pencereleri boyamak genellikle ekstra ücrete tabidir. Bu, işin kapsamına bağlı olarak 300 ila 1.200+ arasında değişebilir .

Odaları daha koyu renklerle boyamak istiyorsanız, uygun kaplama ve renk doygunluğu elde etmek için 2 kattan fazla gerekir, bu da maliyeti artırır.

Alçıpan tavanlarınız varsa, ustalar sehpaları kurmak ve bu tür tavanları boyamak için çok daha fazla zaman harcamak zorunda kalacak, bu nedenle maliyetler daha da artacaktır.

Daire Boyama Maliyeti hesaplama aracı.

Metrekare Başına İç Boya Maliyeti

Ortalama olarak,  ev sahipleri , profesyonel boya işçiliği ve malzemeleri için metrekare başına 8-15 Türk lirası harcadıklarını bildiriyor .

Düşük kalitede , profesyonel bir boyama işinde metrekare başına 8-10 tl kadar az harcama yapmak mümkündür .

Toplam metrekareye, işin karmaşıklığına ve kullanılan astar ve boya kalitesine bağlı olarak maliyet, metrekare başına 10-15 tlye kadar boya maliyeti çıkabilir .

Boyama projelerinde işçilik toplam maliyetin %50-75’ini oluşturmaktadır .

Dokulu duvarlara veya tavanlara sahip olmak istiyorsanız, iş için metrekare başına en az %50 daha fazla ödemeyi bekleyin : metrekare başına 15-22 tl kadar ödeme yapmanız gerekebilir. 

Daire Boyama Maliyeti Hesaplama
Daire Boyama Maliyeti Hesaplama

Ev alanı arttıkça metrekare başına maliyetinizin düştüğünü unutmayın. Örneğin, 100 metrekarelik bir evin boyanması metrekare başına 8  tlye mal olacak. , ve 130 metrekare ev metrekare başına yaklaşık 5 tlye. mal olacak.

2022 için Ankara 3+1 Daire Boyama Fiyatları

Konum

Maliyetler bölgeler arasında yüzde 40’a kadar değişebilir. Mevcut inşaat piyasaları eyaletten eyalete farklılık gösterir ve bu da toplam fiyatı etkiler. Kentsel alanlar tipik olarak en yüksek inşaat maliyetlerine sahiptir.

Malzemeler

Bir ev tadilatı için malzeme fiyatları aralığı neredeyse sınırsızdır. Çivilerden boyaya, tezgahlara ve cihazlara kadar, malzemeler ev yenileme maliyetlerinin büyük kısmını oluşturur. Malzemelerin ve işin  kalitesi, herhangi bir alanı yenilemenin maliyetini de etkileyebilir.

Ek Maliyetler ve Hususlar

Bir ev yenileme projesi karmaşık veya basit olabilir ve bazen tam gelişmiş bir ev tadilat macerasına dönüşebilir. Bir yenileme planlarken beklenmedik maliyetlerin ortaya çıkması nadir değildir. 

Yapısal bir düzenlemenin planlanmasına yardımcı olması için bir mimar tutmanız gerekebilir veya ele alınması gereken temelle ilgili bir sorun keşfedebilirsiniz. Planlama sürecinizi yönlendirmenize yardımcı olacak ev yenileme maliyetlerine ilişkin diğer bazı hususlar.

Ev tadilatları uzman bir ele ihtiyaç duyar
Yakınınızdaki müteahhitler, inşaatçılar, ressamlar ve daha fazlasından ücretsiz, taahhütsüz proje tahminleri alın.