Evinizin Boyaya ihtiyacını olduğunu Gösteren 6 işaret

images Ergün Dekorasyon

Ankara Boyacı firması olarak Etimesgut, Sincan, Yenimahalle, Eryaman, Çankaya başta olmak üzere Ankara’nın her bölgesine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Kaliteli bir iç cephe boyası yaptırdıysanız bu sizi yıllarca idare edebilir , ancak her ne kadar temiz kullanılsa ne kadar korunsa bile sonunda yıpranmaya başlar. Aşınmış boya, evinizin içinin görünümünü büyük ölçüde değiştirebilir. Evinizi mükemmel durumda tutmak için zaman zaman duvarlarınızı yeniden boyamalısınız.
Evinizin içini yeniden boyamak, yalnızca evin konforunu arttırmakla kalmaz, aynı zamanda görünümünü de iyileştirir.
Profesyonel bir ev boyacısı, duvarlarınızı ve evinizi yenilemenize yardımcı olabilir. Peki evinizde Boyaya ihtiyaç olduğunu nasıl anlarsınız, Hangi işaretler evinizin yeni bir boyaya ihtiyacı olduğunu size söyler.

İşte evinizi tekrar boyamak için 6 işaret:

1 Boyaların Solması 
Her nekadar kaliteli boya kullanılsada sigara içilen evler, sürekli havalandırmayan evlerde duvarlar solmaya başlar. Duvarlarınız eskisi kadar canlı değilse, yeni bir boya yaptırmanın tam zamanıdır. Solma zamanla oluşur. Sürekli güneş ışığına maruz kalan duvarlar, gölgeli alanlardaki duvarlara göre daha hızlı solar. Düşük kaliteli boya da boyanın solmasına neden olabilir.

2. Duvarların ve Boyaların Çatlaması
Çatlayan boya, uygun olmayan yüzey hazırlığından, aşırı soğuk ve sıcaktan ve boyanın yaşından, yeni binaların tam oturmamasından kaynaklanabilir. Çatlayan boya sadece kötü görünmekle kalmaz, aynı zamanda evinizde istemediğiniz nem için bir giriş noktası da sunabilir. Evinizin iç yüzeylerinde herhangi bir pullanma veya kabarma varsa, yeni bir boya işinin zamanı gelmiş demektir.

images 1 Ergün Dekorasyon

3. Renk ve Stil değişikliği 
Stil ve renk tercihlerimiz zamanla değişir. Birkaç yıl önce sevdiğimiz renkler artık bize çekici gelmeyebilir. İç duvarların mevcut renginden sıkıldıysanız, yeniden boyamak isteyebilirsiniz.

4.Hasarlı Duvarlar
Sürtünme izleri, çatlaklar, delikler ve eksik boya bir evin estetiğinden uzaklaşır. ev genelinde birden fazla hasar alanı varsa duvarlar onarılmalıdır. Sudan zarar görmüş duvarları boyamadan önce, alçıpanı tamir etmeli veya değiştirmelisiniz.
Hasar görmüş ıslak alçıpan, derhal onarılmazsa küf oluşumuna yol açabilir. Küf tehlikelidir. ve evdeki herkes için sağlık sorunları yaratır.

5.Evinizi Satmayı düşünüyorsanız 
Bir evi satışa sunmadan önce boyamak iyi bir yatırımdır. Evdeki her odayı kişisellikten arındırarak boyayın, böylece yeni ailenin kendi anılarını oluşturmak için bol bol fırsatı olur. yeni boyanmış duvarlar alıcının ilgisini artırır, böylece eviniz daha hızlı satılır.
Ev satıldığında artan kar, iç mekan boyamanın bir başka güzel faydasıdır. Bir evi piyasaya sürmeden önce nötr renklere boyamanın alıcıların ilgisini arttırdığı bir gerçektir. boyama, evinize değer katmanın ve görsel bir değişiklik yapmanın en uygun maliyetli yoludur.

images 2 Ergün Dekorasyon

6.Yeni Taşındıysanız
Yeni bir ev aldıysanız, uygulanan boyanın günlük kullanım için yeterli olmaması veya istediğiniz renkte olmama ihtimali vardır. Yeni bir boya işi, evin sizinki gibi hissetmesine yardımcı olabilir. Boya güzel görünse bile, tercihlerinize ve diğer dekorlara uygun şekilde boyamayı düşünün.

Sizde evinizi boyatmayı düşünüyorsanız, Ergün Dekorasyon Ankara Boyacı her konuda sizin yanınızda olacaktır. Ev boyama veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05365803391 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özet:

Bu yazımızda, Evin boyanmasına ihtiyacı olduğunu nasıl anlarız?, Ev Nezaman boyanmalı?, Boya badana işleri ne zamana yapılmalı gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Sunduğumuz Alçı boya, Alçıpan işleri ile sürekli müşterilerimizin yanında olduk.

Diğer yazılarımızı okuyun:Ev Tadilatı Projenize Nasıl Başlayabilirsiniz ?

yorumlar

Henüz hiç yorum yok

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir